Tím OZ Francesco

Žatva je veľká, ale robotníkov málo

OZ Francesco je tím zamestnancov, dobrovoľníkov a všetkých našich blízkych, ktorí s nami nosia v srdci Rómov v Plaveckom Štvrtku. Nájdete medzi nami širokú škálu veku aj začlenenia v rámci života. Sme mladí a aj už len mladí duchom. Sme slobodní, študenti, ale aj pracujúci rodičia viacerých detí. 

tim-oz-francsco

STÁLY TÍM OZ FRANCESCO

Ich sila je v modlitbe, oceľovej trpezlivosti, mocnom hlase a láskavom srdci.

Tomas-Florian

Tomáš Florián

zakladateľ a riaditeľ OZ Francesco
+421 903 046 775

Na diele v Plaveckom Štvrtku spolupracujem už od roku 2002. Ako študent sociálnej práce som sa pridal k sestrám Matky Terezy, ktoré v tomto čase rozbiehali v osade svoju misiu. V roku 2013 som založil OZ Francesco, ktoré nie je nič viac ako pokračovaním toho čo v roku 2002 začalo.
Pali

Pavol Železník

pracovník komunitného centra BUNKY
Do OZ Francesco som začal chodiť ako dobrovoľník v r. 2012. Zúčastňujem sa v podstate všetkých aktivít OZ. Snažíme sa, aby deti, ktoré navštevujú naše centrum trávili svoj voľný čas zmysluplne, a tým ovplyvňovali celú komunitu.

DOBROVOĽNÍCI

Nezabúdajú, že pomaly ďalej zájdu, trpezlivosť ruže prináša a že láske nič nie je nemožné. 

Tomas-Torkos

Tomáš Torkoš

zástupca riaditeľa OZ Francesco
V OZ Francesco som od roku 2017 a som rád, že môžem slúžiť ľuďom, ktorí to potrebujú. 5 rokov som bol stabilným zamestnancom a v súčasnosti sa venujem deťom v Plaveckom Štvrtku vo svojom voľnom čase ako dobrovoľník.
Michal-K

Michal Kralovič

redaktor časopisu Bunky
V OZ Francesco pracujem od jeho vzniku. Ako liečebný pedagóg sa už vyše 20 rokov venujem sociálnej a terapeutickej práci s ľuďmi s mentálnym znevýhodnením a rôznym marginalizovaným skupinám. Najlepšie je, ak sa kreatívne veci dajú zmysluplne prepojiť s pomocou druhým.

Malča

Malvína Melkovičová

Chvíle s týmito deťmi sú pre mňa veľmi radostné. Navzájom sa učíme jeden od druhého, zmysluplne trávime voľný čas. Do OZ som sa dostala tento rok vďaka letným táborom a už sa veľmi teším na utorkové bunky.
Vlado

Vladislav Molnár

Boh dáva rôznym ľuďom rôzne dary. Mne dal Boh dar lásky k Rómom. Otvoril moje oči, aby som videl v Rómoch všetko to krásne, čo do nich pri svojom stvorení vložil.
Uľa

Uľa Molnárová

Rada sa hrám a rozprávam s rómskymi deťmi. Pochádzam z Poľska a spoločná služba v Plaveckom Štvrtku bola jedným z dôležitých zážitkov, ktoré ma spojili s mojím slovenským manželom 🙂
Veronika

Veronika Ďuricová

Volám sa Veronika a pôsobím ako dobrovoľníčka od 2017. Rozmýšľala som, ako sa nášmu Bohu “poďakovať” za všetko dobro, ktorým ma každý deň zahrňuje a práve vtedy hľadali niekoho na spríjemnenie voľného času deťom z osady.
Marianna

Marianna Sedláriková

Asi v roku 2015 mi na Campfeste na jednej prednáške, ktorú mali Rómovia zahorelo srdce pre nich, a hľadala som spôsob ako im nejak slúžiť ako dobrovoľník. Neskôr som spoznala ľudí z OZ Francesco a tam to všetko začalo. Do Plavckého Štvrtka chodím v pondelky večer. Iba som tam s nimi, a som s nimi rada.
Betka

Alžbeta Zelná

Decká z Plaveckého štrvtku si ma získali počas letných táborov, svojou radosťou, otvorenosťou a najmä úprimnosťou. Aktivity, ktoré s nimi v bunkách realizujú, majú zmysel. A preto som tu 🙂
Ludka

Ľudmila Ježová

Do OZ Francesco ma pritiahla Túžba vyjsť z mojej úzkej sociálnej bubliny a aspoň malým dielom sa zapojiť do niečoho, čo má pre mňa hlboký zmysel.
Michal

Michal Bačinský

________