dobrovoľníci2

Staň sa aj ty dobrovoľníkom

Zmeň dnešný svet, hoci len malým skutkom

Najväčšou podporou našej činnosti je ochota a čas, ktorý naši dobrovoľníci vkladajú do evanjelizácie, doučovania, hier, výchovy, letných táborov a všetkých ďalších aktivít venovaných ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú. Preto je táto výzva venovaná TEBE:

Staň sa aj ty dobrovoľníkom a zmeň dnešný svet, hoci len malým skutkom.

Je to skvelý pocit naučiť niekoho násobilku, pomôcť s čítaním, alebo len tak byť na chvíľu bútľavou vŕbou. Ponúkame ti priestor, kde môžeme spolu rásť, nachádzať a zdieľať svoju vieru, ponúkame formáciu a podporu, pravidelné teambuildingy a radosť, ktorá zdieľaním rastie aj uprostred starostí a problémov. Diskusia s dobrovoľníkmi o práci s Rómami

Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite si záznam zo stretnutia dobrovoľníkov z komunity sv. Egídia, kde hovoria o svojej službe v Plaveckom Štvrtku v spolupráci s OZ Francesco.

KDE SA MÔŽEŠ ZAPOJIŤ

dom

Doučovanie detí

každý pracovný deň prebieha doučovanie detí, zväčša ide o písanie domácich úloh a cvičenia učebnej látky

srdce

Hudba a umenie

môžeš sa zapojiť a chodiť za deťmi na herne, stretká, umeleckú dielňu či na nacvičovanie kapely

biblia

Evanjelizácia

každú nedeľu sa môžeš zúčastniť svätých omší, prípravy na sviatosti či katechézy

Napíš nám

Čo je potrebné aby si sa stal dobrovoľníkom v Plaveckom Štvrku? Prísť a vyskúšať si to. Skúsenosti s doučovaním alebo hraním na hudobný nástroj či fantázia a kreativita sú vítané, nie nutné. Pevné nervy a veľa lásky sú povinné 😀 Kontaktuj nás na email:

info@ozfrancesco.sk